5.11.2017 Samolotowe zawody na celność lądowania 2017

Samolotowe zawody na celność lądowania

W dniu 4 listopada na naszym lotnisku EPKA rozegraliśmy samolotowe zawody na celność lądowania. Latały dwie nasze Sierry i dwa prywatne statki powietrzne. Dla odwiedzających w tym dniu lotnisko obcych statków powietrznych i pilota szkolącego się w tym dniu na SP-ASP również było okazją, żeby zmierzyć celność przy użyciu profesjonalnego sprzętu mierniczego, który udostępniony został przez naszego kolegę Krzyśka Miziołka.

Udział w zawodach gwarantował świetną zabawę, kąśliwe uwagi tych, co akurat byli na ziemi (mniej chętnie komentowaliśmy po odbyciu swoich lotów), znakomite sprawdzenie się w zaplanowaniu kręgu, stabilnego podejścia i miejsca przyziemienia w sytuacji lekkiego stresu, który gwarantował smaczek rywalizacji i chęci pokazania jak najlepiej swoich umiejętności lotniczych. Dodatkowo zabawa dała możliwość znakomitego treningu i spędzenia czasu na lotnisku.

Każdy z pilotów wykonał po dwa loty, na podstawie których wyłoniono finałową „9” lotników. W finale można było polecieć raz. Ostateczna kwalifikacja poniżej:

Wyniki zawodów samolotowych w celności lądowania Masłów 2017

Grupa finałowa( 3 loty)

1. Jakub Zbylut – 95 pkt

2. Wiesław Barcic – 132 pkt

3. Krzysztof Miziołek – 208 pkt

4. Kacper Banachowski – 213 pkt

5. Jan Jawornik – 218 pkt

6. Krzysztof Kania – 238 pkt

7. Tomasz Mucha -340 pkt

8. Mariusz Jędruszczak – 341 pkt

9. Wojciech Głowacki – 345 pkt

Pozostali( 2 loty)

1. Łukasz Godowski- 224 pkt

2. Janusz Kamiński-  235 pkt

3. Paweł Stępień- 250 pkt

4. Grzegorz Telicki- 250 pkt

5. Bartosz Kasza- 280 pkt

6. Piotr Stróżyk – 350 pkt

Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, a w szczególności pomysłodawcy i organizatorowi, naszemu HT – Jurkowi Domagale.

Śledźcie, proszę, w tym tygodniu swoją pocztę, ponieważ w zależności od pogody Sekcja Szybowcowa planuje rozegrać swoje zawody w najbliższą sobotę.

Zapraszamy wszystkich członków klubu – nie tylko szybowników.

Z lotniczym pozdrowieniem

Tomasz Mucha