22.01.2018 Spotkanie Szybowników na Żarze za nami.

Jak co roku w Górskiej Szkole Szybowcowej AP na Żarze dało się słyszeć wyraźny szept wiosennych planów na nadchodzący sezon jakie snują szybownicy z całej Polski. W ciągu 3 dni pobytu trwały nieustające dyskusje umożliwiające nawiązanie nowych znajomości oraz ciaśniejsze zawiązanie obecnych poznanych przelotnie na trasach bądź na zawodach. Nie zabrakło również spacerów po okolicznych szlakach.
W trakcie sobotniej konferencji można było zobaczyć najnowszy szybowiec Diana 3, oraz Diana 2 FES z silnikiem elektrycznym. Wysłuchaliśmy m.in. prelekcji Zbigniewa Kunasa o lotach falowych, prof. Krzysztofa Kubryńskiego o Dianie 3 i planach Diany 24m, rozdano nagrody i nominacje. Wśród nagrodzonych jak zwykle nie zabrakło szybowników Aeroklubu Kieleckiego:

Marcin Maludziński – Nominacja do Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów
Jan Jawornik – Puchar Przechodni Prezesa Aeroklubu Polskiego za najdłuższy przelot szybowcowy w roku – za przelot z dnia 15.06.2018 o długości 801,6km
Arkadiusz Hurlak – 3 miejsce w Memoriale im.Marcina Mężyka w kategorii Junior Młodszy

Jak co roku reprezentacja Aeroklubu Kieleckiego (10 osobowa) była jedną z największych z całej Polski. Miejmy nadzieję że w równie dużym składzie powrócimy na Żar w 2019 roku, zwiększając liczbę trofeów przywiezionych do Kielc.