h01 h02 h1 h10 h2 h3 h4 h5 h51 h6 h61 h7 h8 h81 h9

Dzień treninigowy przed Eliminacjami do Szybowcowych Mistrzostw Świata Grand Prix FAI

W dniu 27.04.2018r. odbył się trening przed Eliminacjami do Szybowcowych Mistrzostw Świata Grand Prix FAI, które odbędą się w przyszłym roku w hiszpańskich Pirenejach. Prognoza pogody była bardzo optymistyczna ze względu na chwiejną masę powietrza, która napłynęła z północno-zachodniej części Europy, tuż za frontem chłodnym. Warunki miały charakteryzować się bardzo dużą liczbą rozbudowanych chmur typu CU na znacznym obszarze. Zawodnicy entuzjastycznie podeszli do tych zapowiedzi i ruszyli do przygotowań podniebnych wehikułów. Oprócz 8 z 11 zawodników biorących udział w GP, gościnnie swoich sił spróbował również nieuczestniczący w zawodach Bogdan Dorożko. Mimo nienajlepszego początku (brak kontaktu
z termiką po pierwszym starcie i ponowna próba), osiągnął wspaniały wynik wykonując przelot 780 km. Był to drugi wynik na świecie wg platformy OLC tego dnia! Gratulujemy!

18m class glider

Wieczorową porą odbyła się odprawa polotowa oraz spotkanie organizacyjne przed mającymi się rozpocząć kolejnego dnia zmaganiami. Zostały na nim przedstawione przewidywane procedury startu oraz holowania szybowców, a także krótka prezentacja pogodowa. Pomimo niezbyt optymistycznych wróżb, zawodnicy zmotywowani udali się na odpoczynek - wszak już jutro pierwszy dzień eliminacji! A jest o co walczyć: 2 miejsca kwalifikacyjne do finału Szybowcowych Mistrzostw Świata GP FAI w Hiszpanii w przyszłym roku!

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, zarówno z naszego stowarzyszenia, jak i spoza klubu, serdecznie dziękujemy, a wszystkich czytelników zapraszamy do śledzenia wyników sportowych zawodników na: http://www.sgp.aero/poland2018/results-sgp/results , a także śledzenia wyścigów szybowcowych na żywo na stronie https://www.livetrack24.com/events/QSGP . Zachęcamy również do licznego pojawiania się na lotnisku w Masłowie w czasie długiego weekendu majowego w celu dopingowania naszych reprezentantów. Do zobaczenia!

JZ

 

Joomla Templates by Joomla51.com