h01 h02 h1 h10 h2 h3 h4 h5 h51 h6 h61 h7 h8 h81 h9

Aktualności

06.09.2017 Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków 2017

Na podstawie §12 ust. 4 pkt 1 oraz §15 ust. 2 pkt 6 Statutu Aeroklubu Kieleckiego Zarząd Aeroklubu Kieleckiego zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Aeroklubu Kieleckiego.

 

 

Czytaj więcej...

23.04.2017 Szybowcowe święta

W dniach 14-22 kwietnia nasz zawodnik Marcin Maludziński wziął udział w Pribina Cup 2017 - corocznych wielkanocnych zawodach, odbywających się w malowniczej Słowackiej Nitrze. Te największe na świecie zawody gromadzą co roku ponad 100 szybowców. W tym roku z całej Europy zjechało 135 załóg. Rozegrano 4 ważne konkurencje, po których nasz zawodnik uplasował się na 37 pozycji. Pogoda była zmienna: od bezchmurnego nieba, aż po deszcze i śnieżyce. Jedyne co pozostawało niezmienne to niska temperatura i silny wiatr. Jak co roku zawody przebiegły w fantastycznej atmosferze i były znakomitym początkiem miejmy nadzieję owocnego sezonu. 

 

 

 

 

 

02.04.2017 Pierwszy przelot warunkowy!

Pierwszy przelot

Ten dzień zapowiadał się bardzo dobrze. Prognozy wskazywały podstawę chmur ponad 2000m. Na lotnisko przyjechałem z planem zrobienia pierwszego w tym sezonie dłuższego lotu termicznego. Po wyhangarowaniu i umyciu Juniora, którym miałem lecieć, przyszło nam czekać na pierwsze Cumulusy do godziny 12. Po pierwszym starcie za wyciągarką próbowałem się utrzymać na żaglu od Klonówki , jednak po 20 min walki musiałem wylądować.

 [...]

Czytaj więcej...

29.03.2017 Kurs szybowcowych Komisarzy Sportowych i Analityków GNSS.

Aeroklub Kielecki serdecznie zaprasza na kurs szybowcowych Komisarzy Sportowych i Analityków GNSS.
Data: 8-9.04.2017
Miejsce: Aeroklub Kielecki, ul. Jana Pawła II 9, Masłów
Koszt szkolenia - 100zł. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzący szkolenie - Jan Jawornik, Marcin Maludziński.
Zgłoszenia i kontakt w sprawach organizacyjnych: Jan Jawornik tel. 786 928 958, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poniżej dostępny program szkolenia:

Czytaj więcej...

26.03.2017 Początek szybowcowych lotów termicznych

W niedzielę rozpoczęliśmy loty termiczne w roku 2017! Marcin na Jantarze Standard 3 wyholowany ekspresowo przez Piotra i Krzysztofa wykonał lot trwający 5,5h! Piękny początek szybowcowych termicznych przygód w 2017 roku! Pilotów członków AKi zachęcamy do zdawania KWT, a pilotów z zewnątrz do odwiedzenia nas również ze swoim sprzętem!

 

 

 

 

 

 

14.03.2017 Szkolenie VFR NOC

W 2017 roku planujemy ponownie uruchomienie szkoleń teoretycznych i praktycznych dla pilotów posiadających licencje PPL(A) i LAPL(A) w celu uzyskania uprawnień do wykonywania lotów nocnych VFR.

 

   

 

Czytaj więcej...

05.03.2017 Znamy już zwycięzce III Świętokrzyskiego Konkursu wiedzy o lotnictwie!

 

 

sobotę 4 marca odbył się finał III edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadając na pytania mogli korzystać z wszelkich pomocy by następnie wysyłać do nas arkusze konkursowe drogą elektroniczną. Z nadesłanych prac wyłoniliśmy 22 osoby, które zostały zaproszone do siedziby Aeroklubu na drugi etap konkursu. 

 

 

 

Czytaj więcej...

25.02.2017 Wspomnienia zwycięzcy drugiej edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie

Moja przygoda z lotnictwem zaczęła się wiele lat przed Konkursem. Odkąd pamiętam pragnąłem zostać pilotem. Wielokrotnie, już w wieku kilku lat przychodziłem z moim tatą na lotnisko po to, by popatrzeć, jak starsi koledzy unoszą się w śnieżnobiałych szybowcach, bądź samolotach. Wyobrażałem sobie, że też tam siedzę, byłem tam naprawdę szczęśliwy. Kilka razy, gdy nadarzyła się odpowiednia okazja, poleciałem szkolnym „Bocianem” po kręgu nadlotniskowym. Ale to dopiero rok temu, dzięki Konkursowi, spełniły się moje marzenia dotyczące samodzielnego pilotażu szybowca. Droga  ku temu nie była łatwa, ale było naprawdę warto!

 

Czytaj więcej...

20.02.2017 Konferencja Bezpieczeństwa Lotów 2017

W dniu 05 marca 2017 roku o godz.10.00 w siedzibie Aeroklubu Kieleckiego na lotnisku w Masłowie, odbędzie się coroczna Konferencja Bezpieczeństwa Lotów dla pilotów Aeroklubu Kieleckiego. Przypominamy, że udział w konferencji jest obowiązkowy dla wszystkich pilotów chcących wykonywać loty w roku 2017. Poniżej dostępny jest program Konferencji. 

 Serdecznie Zapraszamy!

 

Czytaj więcej...

18.02.2017 Spotkanie Szybowników na Żarze.

W dnu 18 lutego 2017 roku odbyło się coroczne Spotkanie Szybowników na Żarze. Bogaty program konferencji zachęcił do udziału wielu szybowników z całej Polski a także kilku gości z zagranicy. Wśród nich znalazła się reprezentacja Aeroklubu Kieleckiego – jedna z najliczniejszych, o ile nie najliczniejsza wśród wszystkich klubów w Polsce. Spotkaniu towarzyszyło wiele wykładów i prelekcji związanych z zawodami w roku 2016, bezpieczeństwem lotów, a także nowymi konstrukcjami lotniczymi. W trakcie konferencji nasi piloci odebrali dyplomy i wyróżnienia:

Marcin Maludziński – powołanie do Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów

Jan Jawornik – Dyplom FAI za przelot 750km

Piotr Kowalski – Dyplom AP za uzyskanie Złotej Odznaki Szybowcowej z Trzema Diamentami

Jan Jawornik – Dyplom AP za uzyskanie Złotej Odznaki Szybowcowej

Arkadiusz Stefańczyk – Dyplom AP za uzyskanie Srebrnej Odznaki Szybowcowej

Zuzanna Czech – Dyplom AP za uzyskanie Srebrnej Odznaki Szybowcowej

Wszystkim naszym pilotom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, abyśmy w kolejnych latach mogli cieszyć się nimi wspólnie na kolejnym spotkaniu szybowników.

10.02.2017 III ŚWIĘTOKRZYSKI KONKURS WIEDZY O LOTNICTWIE

"III ŚWIĘTOKRZYSKI KONKURS WIEDZY O LOTNICTWIE”

Aeroklub Kielecki pragnie zaprosić wszystkich uczniów z województwa świętokrzyskiego w wieku 14-19 lat do udziału w „III świętokrzyskim konkursie wiedzy o lotnictwie”. Konkurs ma na celu rozwinięcie zainteresowań i poszerzenie wiedzy z zakresu lotnictwa młodzieży z naszego województwa.

Oprócz dobrej zabawy, konkurs da możliwość zbliżyć uczestników do podniebnej przygody, dzięki atrakcyjnym nagrodom jakimi są vouchery na szkolenie teoretyczne o wartości nawet 800zł!

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszego internetowego – na odpowiedzi czekamy do 27 lutego. Drugi dla 20 najlepszych osób  odbędzie się w siedzibie Aeroklubu Kieleckiego 4 marca. Szczegółowe informacje na temat etapów, regulamin, oraz formularz konkursowy znajdują się na stronie Aeroklubu Kieleckiego w zakładce "KONKURS" lub tutaj.

"To już trzecia edycja naszego konkursu. Mamy nadzieję że uda się równie dobrze jak zeszłoroczna. Zaszczepianie lotniczej pasji wśród młodzieży jest dla nas szczególnie ważne w erze spędzania wolnego czasu przed komputerem i smartfonem. Być może wśród osób biorących udział w konkursie znajdziemy przyszłego Mistrza Świata" - komentuje dyrektor Aeroklubu, Jan Jawornik.

 

 

 

Joomla Templates by Joomla51.com