h01 h02 h1 h10 h2 h3 h4 h5 h51 h6 h61 h7 h8 h81 h9

Aktualności

Najbliższe skoki 29.04-03.05.2017r

Skoki w weekend majowy planowane są codziennie od godz. 10:00. Rzeczywista godzina rozpoczęcia skoków uzależniona jest od warunków atmosferycznych.

23.04.2017 Szybowcowe święta

W dniach 14-22 kwietnia nasz zawodnik Marcin Maludziński wziął udział w Pribina Cup 2017 - corocznych wielkanocnych zawodach, odbywających się w malowniczej Słowackiej Nitrze. Te największe na świecie zawody gromadzą co roku ponad 100 szybowców. W tym roku z całej Europy zjechało 135 załóg. Rozegrano 4 ważne konkurencje, po których nasz zawodnik uplasował się na 37 pozycji. Pogoda była zmienna: od bezchmurnego nieba, aż po deszcze i śnieżyce. Jedyne co pozostawało niezmienne to niska temperatura i silny wiatr. Jak co roku zawody przebiegły w fantastycznej atmosferze i były znakomitym początkiem miejmy nadzieję owocnego sezonu. 

 

 

 

 

 

02.04.2017 Pierwszy przelot warunkowy!

Pierwszy przelot

Ten dzień zapowiadał się bardzo dobrze. Prognozy wskazywały podstawę chmur ponad 2000m. Na lotnisko przyjechałem z planem zrobienia pierwszego w tym sezonie dłuższego lotu termicznego. Po wyhangarowaniu i umyciu Juniora, którym miałem lecieć, przyszło nam czekać na pierwsze Cumulusy do godziny 12. Po pierwszym starcie za wyciągarką próbowałem się utrzymać na żaglu od Klonówki , jednak po 20 min walki musiałem wylądować.

 [...]

Czytaj więcej...

29.03.2017 Kurs szybowcowych Komisarzy Sportowych i Analityków GNSS.

Aeroklub Kielecki serdecznie zaprasza na kurs szybowcowych Komisarzy Sportowych i Analityków GNSS.
Data: 8-9.04.2017
Miejsce: Aeroklub Kielecki, ul. Jana Pawła II 9, Masłów
Koszt szkolenia - 100zł. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzący szkolenie - Jan Jawornik, Marcin Maludziński.
Zgłoszenia i kontakt w sprawach organizacyjnych: Jan Jawornik tel. 786 928 958, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poniżej dostępny program szkolenia:

Czytaj więcej...

26.03.2017 Początek szybowcowych lotów termicznych

W niedzielę rozpoczęliśmy loty termiczne w roku 2017! Marcin na Jantarze Standard 3 wyholowany ekspresowo przez Piotra i Krzysztofa wykonał lot trwający 5,5h! Piękny początek szybowcowych termicznych przygód w 2017 roku! Pilotów członków AKi zachęcamy do zdawania KWT, a pilotów z zewnątrz do odwiedzenia nas również ze swoim sprzętem!

 

 

 

 

 

 

Szkolenie spadochronowe w 2017r

szkolenie spadAeroklub Kielecki organizuje corocznie od kwietnia do września podstawowe kursy spadochronowe metodą SL - "static  line".

Podstawowy kurs teoretyczny trwa ok. 3 dni, a dokładnie 10 godzin zajęć teoretycznych i kilka godzin zajęć praktycznych na ziemi, a potem ... w powietrzu !

Skontaktuj się i umów z instruktorem spadochronowym na konkretny termin. Zgłoszeń można dokonywać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 41 311 07 06; kom. 608 283 133.

 

 

Czytaj więcej...

14.03.2017 Szkolenie VFR NOC

W 2017 roku planujemy ponownie uruchomienie szkoleń teoretycznych i praktycznych dla pilotów posiadających licencje PPL(A) i LAPL(A) w celu uzyskania uprawnień do wykonywania lotów nocnych VFR.

 

   

 

Czytaj więcej...

11.03.2017 Szkolenie doskonalące dla skoczków

W dniu 25.03.2017 r o godz. 10:00 na lotnisku w Masłowie odbędzie się szkolenie doskonalące dla skoczków, na którym:

- przeprowadzone zostaną zajęcia z techniki skoku

- omówione zostanie postępowanie w sytuacjach awaryjnych

- omówione zostaną zdarzenia spadochronowe w roku 2016

Można już zdawać egzaminy KWT przez internet. Aby otrzymać hasła do KWT należy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wysłać sms z adresem e-mail na nr tel 608-283-133.

05.03.2017 Znamy już zwycięzce III Świętokrzyskiego Konkursu wiedzy o lotnictwie!

 

 

sobotę 4 marca odbył się finał III edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadając na pytania mogli korzystać z wszelkich pomocy by następnie wysyłać do nas arkusze konkursowe drogą elektroniczną. Z nadesłanych prac wyłoniliśmy 22 osoby, które zostały zaproszone do siedziby Aeroklubu na drugi etap konkursu. 

 

 

 

Czytaj więcej...

28.02.2017 Wyłoniliśmy finalistów III ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KONKURSU WIEDZY O LOTNICTWIE

 Zakończyliśmy I etap naszego konkursu. Spośród wszystkich zgłoszeń wyłoniliśmy 20 osób które wykazały się największą wiedzą i mają szanse powalczyć w finale o główną nagrodę - szkolenie szybowcowe.

Wyłonieni FINALIŚCI

Drugi etap odbędzie się w siedzibie Aeroklubu Kieleckiego 4 marca o godzinie 14:00. Jego uczestnicy wezmą udział w wykładzie o tematyce lotniczej oraz będą mieli możliwość zwiedzenia Aeroklubu i zapoznania się z jego zapleczem.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

Jednocześnie zachęcamy do zapisywania się na podstawowe szkolenie szybowcowe wszystkie chętne osoby, niezależnie od wyniku w konkursie, oraz wieku.


O zeszłej edycji można przeczytać tutaj.

 

 

 

25.02.2017 Wspomnienia zwycięzcy drugiej edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie

Moja przygoda z lotnictwem zaczęła się wiele lat przed Konkursem. Odkąd pamiętam pragnąłem zostać pilotem. Wielokrotnie, już w wieku kilku lat przychodziłem z moim tatą na lotnisko po to, by popatrzeć, jak starsi koledzy unoszą się w śnieżnobiałych szybowcach, bądź samolotach. Wyobrażałem sobie, że też tam siedzę, byłem tam naprawdę szczęśliwy. Kilka razy, gdy nadarzyła się odpowiednia okazja, poleciałem szkolnym „Bocianem” po kręgu nadlotniskowym. Ale to dopiero rok temu, dzięki Konkursowi, spełniły się moje marzenia dotyczące samodzielnego pilotażu szybowca. Droga  ku temu nie była łatwa, ale było naprawdę warto!

 

Czytaj więcej...

Joomla Templates by Joomla51.com