9.01.2016 Zimowy Rozruch

„Zimowa mobilizacja Sekcji Szybowcowej Aeroklubu Kieleckiego“

Prognozy na sobotni poranek zapowiadały dogodne warunki, które można byłoby wykorzystać na przewietrzenie sprzętu oraz rozruszanie poświątecznego brzuszka. Pomimo piątkowego opadu wszyscy byli ogromnie uradowani perspektywą choćby chwilowego oderwania się od przyziemnych spraw. Punktualnie o godzinie 8:00 stawili się w młodzieżowym składzie członkowie Sekcji Szybowcowej gotowi do przenoszenia gór. Pomimo pełnego hangaru pierwsze samoloty na zimowy śnieg wyjechały zgodnie z rozkładem po czym spokojnie oczekiwały na wystawienie utęsknionych szybowców.

Zakonserwowane holowniki  spoglądały zazdrośnie z kąta hangaru na uwijających się w zerowej temperaturze szybowników. Wszystkich nakręcała możliwość chociaż kilkuminutowego wzlotu za wyciągarką w klubowym puchaczu, który oczekiwał gotowy na samym końcu hangaru. W trakcie prac przy sprzęcie wszystkim uczestnikom udzielał się optymistyczny nastrój a praca bez sezonowego pośpiechu dawała się lubić. Słońce ogrzewające plecy i praca fizyczna pozwalała na mocne rozgrzanie się. Aura rozpieszczała przepiękną pogodą, rześkim powietrzem o nad wyraz dużej przejrzystości. Szybowników czekało niestety rozczarowanie w postaci niespodziewanej awarii wyciągarki która nie pozwoliła wykonać zaplanowanych startów. Po zakończonym hangarowaniu odbyła się odprawa połączona ze spotkaniem sekcji na którym omówiono bieżące sprawy sekcji. Z lotniczym pozdrowieniem w oczekiwaniu na kolejny tak mile spędzony dzień członkowie Sekcji Szybowcowej.

Wojciech Niedbała