18.02.2016 Lataj z AKi!

Zarząd Sekcji Samolotowej pragnie serdecznie zachęcić wszystkich członków do aktywnej działalności w życiu Aeroklubu w nadchodzącym sezonie. Aby uporządkować, urozmaicić i zintensyfikować działalność członków Sekcji Samolotowej Zarząd Sekcji wraz z instr. Jerzym Domagałą oraz HT Krzysztofem Kobcem pragnie przedstawić program działalności sekcji w nadchodzącym sezonie pt. Lataj z AKi!

Poniżej znajduje się pełny program działalności sekcji w nadchodzącym sezonie:

MARZEC 2016

Z cyklu „ Lataj bezpiecznie z AKi”

1.     szkolenie odświeżające z zakresu wykonywania lotów i postępowania w sytuacjach awaryjnych.

2.     loty doskonalące,sprawdzające w strefie pilotażu i po kręgu ze szczególnym uwzględnieniem postępowania w sytuacjach awaryjnych. Loty doskonalące wg wskazań przyrządów.

KWIECIEN 2016

ZLOT DO JARKA 2”

Przelot treningowy nawigacyjny po trasie Masłów-Krasocin-Masłów wg nawigacji szczegółowej. Na lądowisku w Krasocinie trening w lądowaniu na nawierzchni trawiastej w ograniczonym terenie.

MAJ 2016

V RAJD SAMOLOTOWY  AKi

EPKA – EPKR – LKZC (Kamienica Słowacja) -EPKA.

Trasa długości 260 NM – ok. 3,5 godz. lotu. Wskazana w załodze osoba z uprawnieniem do prowadzenia korespondencji w j. angielskim.

LIPIEC 2016

Z cyklu „Lataj Bezpiecznie – nie odrzucaj mapy”

Przygotowanie i wykonywanie treningowych tras nawigacyjnych wg nawigacji szczegółowej – trening do zawodów klubowych.

„Lataj bezpiecznie – korkociąg to NIE śmierć”

Wykonywanie instruktorskich lotów szybowcowych na zadanie – wyprowadzanie z położeń anormalnych

SIERPIEŃ 2016

13-15.08.2016   VI RAJD SAMOLOTOWY  AKi

EPKA – LHSK( Siofok nad Balatonem) – LZPE(Prievidza na Słowacji)-EPNT-EPKTrasa o długości ok. 560 NM – czas lotu ok. 7 godzin Wymagana w załodze osoba z uprawnieniami do prowadzenia korespondencji w j.angielskim

EPKA – EPZP(Zielona Góra)- EPSD(Szczecin Dąbie)-EPKG( Bagicz)- EPTO(TORUŃ)-EPKA

Trasa długości 650 NM – ok. 8 godzin lotu, 2 noclegi.

WRZESIEŃ 2016

IV KLUBOWE ZAWODY NAWIGACYJNE

Trasa długości ok. 80 NM- ok. 1 godz. lotu- ocena punktualności przelotu, dnajdowanie obiektów na trasie na podstawie zdjęć oraz 2 lądowania na celność.

PAŻDZIERNIK 2016

NOC z AKi

Loty nocne VFR po kręgu i trasowe

LISTOPAD 2016

Z cyklu „Lataj bezpiecznie z Aki

VMC czy IMC?”

Przygotowanie i wykonywanie lotów w trudnych warunkach atmosferycznych. Postępowanie w przypadku nagłego wlotu w warunki IMC.

Oraz

Wyjazd do muzeum RAF-u i Muzeum Wojny w Londynie oraz degustacja lokalnego browaru.

GRUDZIEŃ  2016

Loty Mikołajkowe