h01 h02 h1 h10 h2 h3 h4 h5 h51 h6 h61 h7 h8 h81 h9

02.03.2016 Znamy zwycięzców II ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KONKURSU WIEDZY O LOTNICTWIE

 W sobotę 27 lutego odbył się finał drugiej edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadając na pytania mogli korzystać z wszelkich pomocy by następnie wysyłać do nas arkusze konkursowe drogą elektroniczną. Z nadesłanych prac wyłoniliśmy 32 osoby, które zostały zaproszone do siedziby Aeroklubu na drugi etap konkursu. Po stawieniu się wszystkich uczestników o godzinie 9:30 rozpoczęła się prelekcja prowadzona przez naszego zawodnika Marcina Maludzińskiego, który przybliżył uczestnikom aspekty szybownictwa oraz szczegóły dotyczące szkoleń lotniczych prowadzonych w Aeroklubie Kieleckim. Po godzinie wykład został przeniesiony na zewnątrz w celu zaprezentowania uczestnikom infrastruktury lotniska, a także zaplecza sprzętowego naszego Aeroklubu. Uczestnicy konkursu zostali oprowadzeni po terenie aeroklubu przez dyrektora Jana Jawornika. Po powrocie do budynku konkursowiczom zostały rozdane prace, w których trzeba było udzielić odpowiedzi na 30 pytań związanych z wcześniej prowadzonymi prelekcjami.  Po oddaniu wszystkich prac i ich dokładnym sprawdzeniu okazało się, że czołowa piątka ma taką samą liczbę punktów i do wyłonienia zwycięzców musiały zostać uwzględnione wyniki z pierwszego etapu.

Zwycięzcą II Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie został Maciej Kowalski, który wykazał się  nieprzeciętną wiedzą uzyskując 32 punkty na 35 możliwych. Zdobył on tym samym główną nagrodę naszego konkursu - szkolenie teoretyczne do licencji szybowcowej o wartości 800 złotych. Maciej jak i kilku finalistów już tego samego dnia zrealizowali vouchery zapisując się na szkolenie szybowcowe.

Młodzież zainteresowaną lotnictwem zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji naszego konkursu. Możliwe, że nie będzie trzeba czekać na nią cały rok! W celu uzyskania informacji śledźcie naszą stronę internetową jak i profil na facebook’u.

Zachęcamy wszystkich pasjonatów lotnictwa do zapisywania się na szkolenia szybowcowe i samolotowe, by tym samym mogli zrobić pierwszy krok w kierunku spełnienia swoich lotniczych marzeń. Spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznych szkoleń odbędzie się  już 5 marca o godzinie 10:00 w siedzibie Aeroklubu Kieleckiego w Masłowie. Serdecznie zapraszamy!

 

Joomla Templates by Joomla51.com