18.02.2017 Spotkanie Szybowników na Żarze.

W dnu 18 lutego 2017 roku odbyło się coroczne Spotkanie Szybowników na Żarze. Bogaty program konferencji zachęcił do udziału wielu szybowników z całej Polski a także kilku gości z zagranicy. Wśród nich znalazła się reprezentacja Aeroklubu Kieleckiego – jedna z najliczniejszych, o ile nie najliczniejsza wśród wszystkich klubów w Polsce. Spotkaniu towarzyszyło wiele wykładów i prelekcji związanych z zawodami w roku 2016, bezpieczeństwem lotów, a także nowymi konstrukcjami lotniczymi. W trakcie konferencji nasi piloci odebrali dyplomy i wyróżnienia:

Marcin Maludziński – powołanie do Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów

Jan Jawornik – Dyplom FAI za przelot 750km

Piotr Kowalski – Dyplom AP za uzyskanie Złotej Odznaki Szybowcowej z Trzema Diamentami

Jan Jawornik – Dyplom AP za uzyskanie Złotej Odznaki Szybowcowej

Arkadiusz Stefańczyk – Dyplom AP za uzyskanie Srebrnej Odznaki Szybowcowej

Zuzanna Czech – Dyplom AP za uzyskanie Srebrnej Odznaki Szybowcowej

Wszystkim naszym pilotom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, abyśmy w kolejnych latach mogli cieszyć się nimi wspólnie na kolejnym spotkaniu szybowników.