h01 h02 h1 h10 h2 h3 h4 h5 h51 h6 h61 h7 h8 h81 h9

25.05.2015 Relacja z Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Otwartej

 

W rozgrywanych w Stalowej Woli Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie otwartej, udział brał reprezentant Aeroklubu Kieleckiego: Arkadiusz Stefańczyk. Był to debiut Arkadiusza w tej klasie zawodów - klasie otwartej, królowej klas, w której spotkać można najnowocześniejsze konstrukcje szybowców oraz najlepszych pilotów z czołówki polskiej i światowej. W trakcie zawodów warunki wahały się od potężnych szlaków i podstaw ponad 2000m przez poszarpane noszenia na bezchmurnej termice, aż po podstawy chmur poniżej 800m. Po czterech dniach trudnej rywalizacji Arkadiusz uplasował się na 26. pozycji. 

Stefańczyk startował na dwumiejscowym szybowcu DuoDiscus XLT wraz z juniorem Marcinem Maludzińskim, który dzięki temu miał niepowtarzalną okazję zaobserwować mistrzów z powietrza.

Poza Arkiem i Marcinem na lotnisku w Turbii spotkać można było innego zawodnika Aeroklubu Kieleckiego: Jana Jawornika, który wraz z trzykrotnym mistrzem świata Januszem Centką startował na szybowcu Arcus M. Jawornik przygotowuje się w ten sposób do nadchodzących Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów które odbędą się w grudniu w Australii. 

W środę 13 maja w celu przebazowania szybowca z Kielc do Stalowej Woli, Jawornik wraz z Maludzińskim wykonali przelot otwarty o długości 665km, czym ustanowili dwa rekordy Polski. Rekordy sa w trakcie zatwierdzania przez Komisję Szybowcowa.

Następne zawody już za 2 tygodnie w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w Mistrzostwach Polski w klasie Standard wystartuje reprezentant Aeroklubu Kieleckiego - Tomasz Muciek. Arkadiusz Stefańczyk będzie walczył o dobre miejsce w równolegle rozgrywanej klasie 18-sto metrowej.

Poniżej galeria zdjęć:

Joomla Templates by Joomla51.com