28.12.2015 Mamy srebro!

W zakończonych w niedzielę 12 grudnia Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych w Australijskim Narromine polska reprezentacja zdobyła drużynowy srebrny medal i tytuł Drużynowych Vice Mistrzów Świata. W skład reprezentacji wchodził Jan Jawornik, zawodnik Aeroklubu Kieleckiego. Jawornik startował na kieleckim Jantarze “SO” w klasie Club. W klasyfikacji indywidualnej dzięki równemu lataniu oraz zwycięstwu w piątej konkurencji nasz zawodnik zakończył rywalizację na wysokim 8 miejscu. Jest to bardzo dobry wynik w debiucie w imprezie tej rangi. Zawody były rozgrywane w niezwykle zróżnicowanych warunkach pogodowych. Jednego dnia zawodnicy ścigali się pod cumulusami na wysokościach dochodzących do 4,5 tyś m, a innego na termice bezchmurnej do 1500m. Start naszego zawodnika w Mistrzostwach możliwy był dzięki wsparciu Głównego Partnera Lotto Extreme, miasta Kielce oraz Województwa Świętokrzyskiego.