Samoloty

Tecnam P2002 JF Sierra

Samolot Tecnam P2002JF jest najnowszym nabytkiem naszego Ośrodka Szkolenia. Dzięki bardzo dobrym osiągom oraz łatwości  pilotażu wykorzystywany jest podczas szkolenia do uzyskania licencji pilota turystycznego - PPL(A).  Dodatkowym atutem tego samolotu jest nowoczesna awionika (tzw. Glass Cockpit). W naszej flocie posiadamy dwa samoloty tego typu o znakach: SP-AKI oraz SP- AKE.

Maksymalna masa do startu :                   620 kg

Napęd:                                                Rotax 912S2 (100 KM)

Ilość miejsc:                                         2

Rozpiętość:                                          8.6 m

Długość :                                             6.61 m

Cessna 152

Cessna 152 to jeden z najbardziej popularnych samolotów na świecie wykorzystywanych w początkowych etapach szkolenia pilotów. Pierwsze egzemplarze zostały wyprodukowane w końcówce lat siedemdziesiątych.  Charakteryzuje się dużą niezawodnością i wytrzymałością, przez co wykorzystywany jest przez ośrodki szkolenia aż do dziś. Samolot ten zbudowany jest w układzie górnopłata, co znacząco ułatwia prowadzenie nawigacji. Posiadamy dwa samoloty typu C152:
SP-KEO oraz SP-KIW

Maksymalna masa do startu :    758 kg

Napęd:                                                Lycoming O-235-L2C (115 KM)

Ilość miejsc:                                      2

Rozpiętość:                                       10,11 m

Długość:                                             7,34 m

AN-2

Wielozadaniowy, dwupłatowy samolot produkcji radzieckiej. Posiada potężny silnik ASz-62IR o mocy 1000KM.  Ze względu na swoje osiągi popularny „Antek” lata do dziś w wielu aeroklubach. AN-2 przeznaczony jest głównie do zrzutu szczepionek w ramach akcji „Lisy”. Dzięki obszernej kabinie mogącej pomieścić  dwunastu pasażerów wykorzystywany jest również jako samolot do zrzutu skoczków spadochronowych. Posiadamy dwa takie samoloty: SP-AOW oraz SP-FIY.

Maksymalna masa do startu :                   5500 kg

Napęd:                                                ASz-62IR (1000 KM)

Ilość miejsc:                                         12+2

Rozpiętość:                                          18,18 m

Długość:                                              12,40 m

Cessna 185

Cessna 185 to samolot w układzie górnopłata z klasycznym podwoziem. Wykorzystywany jest do holowania szybowców oraz zrzutu skoczków spadochronowych. Może zabrać na pokład czterech skoczków spadochronowych. Posiadamy jeden egzemplarz o znakach rejestracyjnych SP-AKZ.

Maksymalna masa do startu :                   1520 kg

Napęd:                                                Continental IO-470-F (260 KM)

Ilość miejsc:                                         1+4

Rozpiętość:                                          10,92 m