lemhonfadocmhejf.png

Przyszłość lotnictwa i jego innowacje na AVIATION EXPO

-Czy leci z nami pilot?- fraza dobrze znana z filmu ma swoje zastosowanie w nowoczesnym lotnictwie.

O bezzałogowych systemach powietrznych, dronach  i nawigacji na konferencjach branżowych

podczas zbliżających się targów w Kielcach.

Polski rozwój lotniczy
Specjaliści oceniają, że w każdym z latających samolotów jest przynajmniej jedna część wyprodukowana w naszym kraju. Co więcej Polska Agencja Żeglugi Powietrznej pracuje nad autorskim systemem dla operatorów dronów. Dodajmy do tego ubiegłoroczny sukces, kiedy to Śląski Klaster Lotniczy został uhonorowany złotem przez ESCA.  Takie wydarzenia wskazują na  to, że przemysł lotniczy w Polsce znacząco się rozwija.

Wrześniowe wydarzenie organizowane przez Targi Kielce jest skierowane do przedstawicieli lotniczej branży i zaprezentuje wyspecjalizowane technologie, produkty oraz usługi stosowane w szeroko pojętym lotnictwie. Wystawa będzie bardzo zróżnicowana od małych samolotów, paralotni, śmigłowców, awionikę aż po, systemy lotniskowe, nawigacyjne i świetlne ILS do obsługi dużych lotnisk pasażerskich. Oprócz tego zobaczymy wiatraki, szybowce do silników, napędy plecakowe, trajki paralotniowe, lotnie, motolotnie i spadochrony.

Dwa dni znaczących konferencji

Poza targami AVIATION EXPO istotnym elementem wystawy w Kielcach będą konferencje:

TECHNOLOGY & LAW FOR AVIATION i GLOBAL DRONE CONFERENCE. 27 września na pierwszym zgromadzeniu będzie można wysłuchać prelekcji na temat: innowacji w nawigacji, wyzwań dla właścicieli samolotów na rynku polskim czy Ochronie Środowiska w służbie oszczędności na rynku lotniczym. Interesującym wystąpieniem będzie case study na przykładzie europejskich lotnisk o transformacji cyfrowej lotniska. Drugi zostanie poświęcony tematyce dronów- zarówno przemysłowych jak cywilnych. To wydarzenie składa się aż z osiemnastu wartościowych  prelekcji. Zapraszamy wszystkich miłośników, amatorów i specjalistów w tej dziedzinie. Tematami tegorocznych wystąpień będą m. in: Nowoczesne lotnisko vs. Drony, Bezzałogowe Systemy Powietrzne w PGZ, Aplikacje dla branży bezzałogowej, Drony w Geodezji, Jak rozwijać i wspierać rynek bezzałogowy?, Europejskie Prawo Dronowe - gdzie są granice rozwoju.

Znaczącą rolę w rozwoju rynku lotniczego w Polsce odgrywa produkcja sprzętu i rozmaitych urządzeń, związanych nie tylko z takimi samolotami rejsowymi jak Boeing czy Airbus, ale również z samolotami ultralekkimi do prywatnego użytku czy wyposażeniem lotnisk. Wiele wyprodukowanych w Polsce elementów samolotów lub ich wyposażenia trafia na rynki lotnicze USA, Niemiec, Kanady, Włoch czy nawet Korei Płd  i innych państw – mówi menadżer targów AVIATION EXPO w Targach Kielce.  - Poza tym już w samej Polsce rocznie rejestruje się blisko 30 samolotów lekkich, do wykorzystania prywatnego lub dla firm. Polska stała się największym rynkiem zbytu dla wszelkich usług dotyczących branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Producenci z naszego regionu kontynentu właśnie w Targach Kielce mają możliwość prezentacji własnej oferty, podkreślający tym samym siłę i wysoką specjalizację całej branży lotniczej.

AVIATION EXPO 2019 w Kielcach to okazja dla miłośników lotnictwa, aby poznać szkoły, aerokluby oraz stowarzyszenia i organizacje. Jako wystawców znajdziemy również właścicieli lotnisk i lądowisk, lotnicze zakłady remontowe, wydawnictwa branżowe i portale.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie od 27 do 28 września 2019 w Targach Kielce.